Kristallid ja sodiaagimärgid ehk kristallide valimine tähtkujude järgi

Kristallid ja sodiaagimärgid ehk kristallide valimine tähtkujude järgi

Kristallide ja kalliskivide erilisi kosmilisi ja sodiaagilisi vastavusi on tuntud juba sajandeid, kuid kuni 16.sajandini ei olnud need veel seotud kindlate kuudega. Alles sel ajal hakati talismane ja amulette ostma sünnikuu järgi.

Algul valiti need kivid, mis olid Aaroni, Iisraeli ülempreestri, rinnaplaadil. Kui Aaron seda rinnaplaati kandis, siis oli ta võimeline Jumalalt vastu võtma ilmutusi.  Nende 12 kivi üle on peetud palju vaidlusi ning erinevad allikad nimetavad erinevaid kive. Eestikeelses Piiblis on loetletud järgmised kalliskivid: rubiin, krüsoliit, berüll, türkiis, safiir, jaspis, hüatsint, ahhaat, ametüst, tarsis, karneool, nefriit.

Arvatakse, et 17.sajandi Poolas hakkasid juudid esimestena kandma kalliskive, mis esindasid nende sünnikuud.

1912 vaatas Ameerika juveelimüüjate assotsiatsioon üle kõik tollal kättesaadavad sünnikuupäevadele vastavate vääriskivide nimekirjad ning püüdis luua loendit, mis rahuldaks kõiki. Üks põhjus oli ka see, et teatud kivid olid raskesti kättesaadavad või ei peetud neid enam ilusaks. 1938 kinnitas selle nimekirja ka Ameerika kalliskiviühing ning 1952 juveliiride assotsiatsioon.

Nimekiri sai järgmine:

 1. Jaanuar – granaat
 2. Veebruar – ametüst
 3. Märts – verekivi e heliotroop, akvamariin
 4. Aprill – teemant
 5. Mai – smaragd
 6. Juuni – pärl, kuukivi, aleksandriit
 7. Juuli – rubiin
 8. August – sardoonüks, peridoot
 9. September – safiir
 10. Oktoober – opaal, roosa turmaliin
 11. November – topaas, tsitriin
 12. Detsember – türkiis, tsitriin

Loomulikult ei olnud kõik selle nimekirjaga rahul ja sellel on palju variatsioone ning täiendusi.

Kuid suur osa inimesi eelistab kanda kalliskivi, mis on seotud tema horoskoobi ehk astroloogilise märgi ning sedakaudu sünnikuuga. Siiski on arvamused õigetest tähemärgikividest vägagi erinevad. Nagu isegi märganud oled, pakuvad erinevad allikad vägagi erinevaid versioone. Toome siinkohal ära veel ühe, mis põhineb ülaloleval sünnikuude nimekirjal.

Ise ei soovita me kristalle tähtkujude järgi osta. Miks? Tavalised horoskoobid on liiga üldised.  Samuti on nende info vastuoluline ja üksteisele suuresti vastukäiv. Et saada endale täpselt õige kivi, peab olema koostatud sünnikaart ning teada tuleb täpset planeetide seisu sünnihetkel minuti täpsusega. Põhinedes sellele infole, saab alles seejärel hakata õiget kivi valima.

Mida siis teha? Meie soovitame kristalle valida nii, et võtta see, mis kõige rohkem silma jääb, meeldib, kutsub ja enda poole tõmbab – see on igal juhul õige ning just sellele inimesele sobiv ning väekas kivi. Viska peast kõik varasemad teadmised, soovitused ja nõuanded. Universumis ei ole juhuseid ja kokkusattumusi, kõik juhtub põhjusega. Ka see, miks just see kivi Su välja valis. Kui hakkad teadlikult valima, kaalutlema, plusse ja miinuseid hindama, siis on tegemist juba loogika ja ratsionaalse mõtlemisega, mis ei usalda intuitsiooni. Erinevalt mõistuse poolt valitust, võib aga hing vajada hoopis midagi muud.

See, et üks või teine kivi inimesele astroloogia järgi sobib, ei tähenda, et seda kivi peaks tingimata kasutama. Õigem on, kui inimene ja kivi kohtuvad loomulikult, mitte mingi etteantud valiku järgi. Vajalik kivi tuleb ise selle juurde, kes tema abi vajab.

Lähtu enda sisetundest, usalda oma südant ja intuitsiooni!

Loe ka:
Kuidas valida kristalle?
Mida peaks kristallide kohta teadma?

pärl

Shopping Cart
Scroll to Top