Kas mu kristall on päris?

Kas mu kristall on päris? Kas tal on tervendavad omadused?

Kristallimaailm on lisaks looduslikele kristallidele täis ka sünteetilisi kristalle, võltsinguid ning imitatsioone. Ükski sünteetiline ega muul viisil manipuleeritud kristall ei sobi aga tervendamiseks, sest tal puudub vastav vägi ja teadvus. Seepärast kasutame meie oma ehetes ja müüme

värvitud ahhaat
Värvitud ahhaat

ainult looduslikke, naturaalseid kristalle. Ostame oma kivid tunnustatud kvaliteediga Euroopa edasimüüjatelt, samuti oleme läbinud erinevad kristallide ja kristalliteraapia koolitused nii Eestis kui mujal ning täiendame end pidevalt.

Tervendavad omadused on ainult naturaalsetel, looduslikel kristallidel, mis ei ole värvitud, kiiritatud, laboris loodud, kuumutatud, kaetud, õlitatud, süstitud, pulbrist kokkupressitud jne.

Järgnevalt loetelu kristallidest, mida väga sageli muudetakse, et neid paremini müüa

Värvitakse: ahhaat, hauliit, magnesiit, oonüks, punane tiigrisilm e härjasilm, krakleekvarts, lapis lazuli, korall, karneool, sinine jm värvi kvartsid, igasugused ebaloomuliku ja liiga erksa värvitooniga kivid.

Kiiritatakse: aqua aura ja kõik teised aura ja aqua nime kandvad kristallid (N ingliaura, vikerkaareaura jne), imelise ja ebamaise läikega kivid (kaetakse metallikihiga ja seejärel kiiritatakse selle kinnitamiseks ja läike andmiseks).

võltstsitriin
Võltstsitriin (kuumutatud ametüst)

Kuumutatakse: tsitriin (ametüsti kuumutamisel muutub tema värv kollaseks ja seda müüakse tsitriini pähe), must suitskvarts, sinine akvamariin, karneool, prasioliit, krakleekvarts.

Sünteesitakse: mäekristall, ametüst, ametriin, tsitriin, sinine kvarts, opaliit, sinine kuukivi, päikesekivi, liivakivi, kassisilm, opaliit, kuukivi, spinell, sinine topaas.

Kaetakse: müstiline kvarts, azotic kvarts, vismut, erineva läikega kivid.

Imiteeritakse: türkiis (vaik, vaha, pulber, plast), malahhiit (polümeersavi, plast), kuntsiit (klaas), ametüst (klaas), tsitriin (klaas), peridoot (klaas), larimar (vaik, plast), moldaviit (klaas), merevaik (plast), akvamariin (klaas).

Mõjutatakse ülitugeva survega: kõik mõralised pärlid.

Kuumutatakse kõrgele temperatuurile ja jahutatakse kiiresti külmas vees: fire and ice kristallid (kvartsid, näiteks mäekristall, et tekitada sisse vikerkaari).

Kõige enam võltsitud kivi maailmas on türkiis, mida värvitakse hauliidist või magnesiidist, sest neil on sarnane muster. Seda pressitakse kokku ka pulbrist, vaigust, vahast või isegi plastist.

Kõige enam levinud sünteetilised kivid, mida müüakse naturaalsete pähe, on ilmselt liivakivi (ka sinine,

vismut
Vismut

roheline jne liivakivi, tuntakse ka nime all kuldkivi ja päikesekivi) ja opaliit.

NB! Enamus kaubanduses müüdavaid ehtekivisid on parandatud ehk mingil viisil töödeldud, et tõsta nende kvaliteeti ning seeläbi küsida kõrgemat hinda. Kvaliteetsed parandamata (st looduslikud, naturaalsed) ehtekivid on väga kallid ning neid müüakse karaadihinnaga.

Kuidas tunda ära, kas kivi on võltsitud?

  • Liiga ilus ja veatu kivi – veatuid kive pole praktiliselt olemas ning kui mõni tundubki ideaalilähedane, siis väljendub see ka ülikõrges hinnas.
  • Ebaloomuliku ja liiga erksa värvitooni või töötlusega kivid
  • Kätte võttes liiga kerge, plastmassine, ebaloomulik, klaasine jne, ei tundu kivina
  • Hind – kui vääriskivi müüakse ebaloomulikult soodsa hinnaga, siis tavaliselt ei ole tegemist ehtsa kiviga
  • Omada võrdlusmaterjali päris ja võltskristallidest
värvitud kristallid
Värvitud kristallid
Shopping Cart
Scroll to Top