Elurõõmu kivi peridoot

Elurõõmu kivi peridoot

Peridoodi kaunis säravroheline värvus toob meelde kevade ja päikesekullas suplevad noored puulehed. Juba vanad egiptlased nimetasid teda Päikese kalliskiviks.

peridoot
Peridoot

Peridoot on tuntud ka oliviini nime all ning teda on saadaval nii heledama kui tumedama oliivrohelisena. Tavaliselt on ta läbipaistmatu, aga mida läbipaistvam, seda kvaliteetsem see kivi on. Lisaks rohelisele värvusele võib variatsioone mõnikord esineda ka punaka, pruunika või kollakana.

NB! Ettevaatust, kuna ta on hinnalt mitte kõige odavam, siis liigub ka väga palju võltsinguid, kus võid peridoodi pähe osta lihtsalt klaasitüki. Selle tunneb aga ära selle järgi, et klaas on veatu, naturaalsel kivil on tavaliselt sees lõhanguid, pragusid, värvimuutusi, hägusust, lisandeid jmt väikeseid defekte.

peridoot
Peridoot

Peridoot loob enda ümber rõõmu, sära, küllust, hoogu, aitab märgata enda ümber ilu ja vastu võtta head. Võtab maha pinged ja masenduse, toob hea tuju ja rõõmsa meele. Paneb energiad liikuma, vabastab pingetest ja rõhuvatest mõtetest, aitab tunda end noorena.

Vanasti arvati, et peridoot hoiab eemale kõik halva ja negatiivse, ka praegu kasutatakse teda aura kaitsmiseks. See kivi on kõikidel tasanditel võimas puhastaja – ta puhastab nii meele, füüsilise keha kui eeterkeha. Annab eluenergiat, toob rõõmu ja armastust.

Aitab vanast lahtilaskmisel, edasiliikumisel, vabastab oma aja ära elanud mustrid, laseb lahti välised mõjutused.

Südametšakra kivina annab ta eneseusaldust ja -armastust, eemaldab armukadeduse, õpetab leidma ja nägema head, toob harmooniat suhetesse.

Meie e-poes on peridoot saadaval hõberipatsina, mis võimendab omakorda kivi mõju veel umbes 10 korda.

Kas teadsid, et:

  • peridoote on leitud 4,5 miljardi aasta vanustest meteoriiditükkidest ehk nad on olnud meie päikesesüsteemi sünni juures.
  • aastal 2005 leiti peridooti ka komeeditolmust, mille tõi tagasi kosmoserobot.
peridoot
Peridoot
Shopping Cart
Scroll to Top