Heliteraapia – mis see on?

Helid ümbritsevad meid pidevalt ja igal pool ning mõjutavad meid olenemata sellest, kas me tahame seda või ei taha. Nende mõju võib olla nii harmoniseeriv kui kaosttekitav.

Heliteraapia on teraapia, mis käsitleb inimese keha ühtse tervikuna. Muutusi tekitatakse sageduste abil, mõjutades nii kogu organismi.

Arvatakse, et igal keharakul on oma kindel vibratsioonitase ja neile mõjuvad erinevate helide erinevad vibratsioonid. Mõnikord kasutatakse ravimiseks (näiteks valu, lihasnõrkuse, luumurdude) puhul vibreerivate istmete või käeshoitavate seadmete heli, ka muusikud pakuvad oma töid ülekehaliseks heliteraapiaks.

Iga tšakra on seotud muusikalise noodiga – juurtšakrast kroontšakrani: C, D, E, F, G, A, B. Ameerika heliuurija Sharry Edwards on avastanud, et iga inimene kannab edasi kindlat nooti. Selle noodiga leiab ta heli, mida inimesed haigusest tervenemiseks vajavad.

nootide vastavus tšakratele
Nootide vastavus tšakratele

Helide tervendav ja korrastav mõju tuleneb protsessi kestel tekkivatest energeetilistest võngetest. Heli resoneerib kogu kehas. Algelementidest on heli seotud eetriga, eeter omakorda loob ruumi. Seega võib öelda, et heli muudab ruumi omadusi nii meie sees kui meie ümber.

Heliteraapia on seotud ja välja kasvanud muusikateraapiast, kuid ligineb oma struktuurilt siiski pigem teraapiale kui muusikale. Teraapia käigus asetab heliterapeut kõlapulgad inimese peamistele liigestele ja mängibki inimesel nagu muusikainstrumendil. Helivõnked kanduvad inimese kehasse ning helide tasakaalustav energia ja informatsioon suunatakse täpselt sinna, kus seda kõige rohkem vaja on.

Tervendamiseks võib kasutada ka gonge, tiibeti helikausse, kristallkausse, erinevaid muusikariistu jne, jne.

Vaata ka:
Energiaga ravimine
Aroomiteraapia näpunäiteid
Nõelravi ehk akupunktuur
Kuidas kristalle kasutada?
Mis on kaugseanss?

heliteraapia