Nõelravi ehk akupunktuur on üks vanimatest meditsiiniprotseduuridest

Nõelravi ehk akupunktuur on üks vanimatest meditsiiniprotseduuridest

Nõelravi on traditsioonilise hiina meditsiini osa, üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest maailmas ning tegeleb keha energia ehk qi’ga. Qi (chi) on tuntud ka kui eluenergia või elujõud. Nõelravi eesmärk on korrigeerida organismi füsioloogilist tasakaalu läbi blokeeringute eemaldamise ja energiate liikuma panemise.

Akupunktuur on populaarne teraapiavorm nii kogu maailmas kui ka Eestis. Üheks selle põhjuseks on kindlasti see, et selle abil on võimalik leevendada ja eemaldada peaaegu kõiki erinevate valude algpõhjusi. Mõjutada saab kogu organismi, meeleelundeid, siseorganeid, kehakudesid jne.

nõelravi

Energia voolab kehas mööda 14 peamist meridiaani ja läbi paljude väiksemate energiakanalite võrgustiku, jõudes iga väiksemagi rakuni. Kanalid on ühendatud erinevate organite ja kehapiirkondadega, aga ka erinevate emotsioonide ja hingeseisunditega.

Meridiaanidel paigutuvad teatud punktid, mida nimetatakse akupunktideks, läbi mille on võimalik qi-d mõjutada, et tasakaalustada seda või eemaldada takistusi. Akupunkte võib mõjutada nii nõelte, mokša kui punktmassaažiga.

Nõelravi ehk akupunktuuri puhul toimub mõjutamine peenikeste spetsiaalsete väärismetallist nõeltega, mis torgatakse kehasse 0,6 – 10 mm sügavusele. Nõelad võib jätta peale kuni pooleks tunniks, neid võib õrnalt pöörata, aga võib ka kohe eemaldada. Tavaliselt kasutatakse korraga 4 – 6 nõela, aga neid võib olla ka kuni 15.

Nõelte sissetorkamine ei tee eriti haiget, kuid valu võib tunda hoopis torkepiirkonnas või piki meridiaani. Lühikeseks ajaks võib kaduda ka suunataju, paljud inimesed tunnevad end meeldivalt unisena. Peale nõelraviseanssi võib olemine tunduda väsinud või koguni kurnatud. Selle kõige põhjuseks on qi ümberkorraldumine.

Nõelravi kasutatakse nii vaimsete, emotsionaalsete kui füüsiliste probleemide korral. Seda võib kasutada krooniliste ja akuutsete seisundite puhul, aga ka profülaktiliselt.

Levinumad tervisehäired, mille puhul saab nõelravist abi:

  • peavalud
  • väsimus
  • unehäired
  • keskendumishäired
  • seedehäired
  • meeleoluhäired
  • ärevus
  • depressioon
  • ebamäärased kehavalud

Rohkem infot leiad akupunktuur.eu

nõelravi

Shopping Cart
Scroll to Top