Põhjuse ja tagajärje seadus ehk karma. Lihtne karmameditatsioon karmaringi lõhkumiseks

Põhjuse ja tagajärje seadus ehk karma

Karma on kõik see kokku, mida oleme kunagi teinud, teeme praegu või edaspidi. Kõik meie teod, olgu need halvad või head, mõjutavad meie praegust ja tulevast elu. See on tuntud ka kui põhjuse ja tagajärje seadus.harmoonia

Karma filosoofia on üks budismi ja hinduismi kesksemaid teemasid. Idamaades vaadatakse elule teisiti kui õhtumaades ning inimesed tunnistavad eelmiste elude ja karma mõjutusi. Usutakse, et praeguse elu tegemised mõjutavad järgmist elu ning küsimus ei ole selles, kas see järgmine elu tuleb, vaid milline ta tuleb.

Karma tähendab sanskriti keeles “tegu” ning on Universumi loomulik ja vältimatu seaduspära. See tähendab seda, karma toimib hoolimata sellest, kas inimene on sellest kuulnud või mitte, usub sellesse või mitte.

Algselt mõistetigi karmat kui tegu, kuid see mõiste on üsna üldine. Praeguseks mõistame karma all tegusid, mille taga on kavatsus ehk siis need teod, mis on sooritatud tahtlikult ja meelega. Kuid et isegi instiktiivse tegutsemise taga on alateadlikud kavatsused, siis loovad karmat kõik teod.

Olgu tegu kas suur või väike, tähtis või tähtsusetu, oma tagajärg on tal igal juhul. See aga tähendab seda, et:

kõige eest, mis juhtub meie elus, oleme vastutavad me ise.

Tänu uuele ajastule, kuhu oleme jõudnud, liiguvad Universumis kõik asjad kiiremini kui enne ning ka tegude tagajärjed ei lase end tänapäeval enam kaua oodata.

Lihtne karmameditatsioon

  1. Leia mugav istumisasend, sulge silmad ning hinga paar korda sügavalt sisse ja välja.
  2. Mõtle mõnele oma negatiivsele harjumusele või kalduvusele. Olgu selleks näiteks see, et vihastud kergesti. Ehk on see kalduvus sul selle tõttu, et see tunne on su meelele tuttav?
  3. Vaatle oma praegust endast väljaminemise põhjust kui varasemate vihastumiste tagajärge ning näe praegust vihastumist kui tulevikus tekkiva vihastumise põhjust.
  4. Tee otsus see ring lõhkuda. Pane tähele, et vihastumisel ei ole mingit eesmärki ja see põhjustab vaid ebameeldivust. Luba endale, et proovid järgmine kord vihast võitu saada, hingates enda rahustamiseks sügavalt sisse ja välja.

harmoonia

Loe veel:
12 karma seadust, mis muudavad su elu
Karma – kallistab või karistab?
What is Karma?

1 thought on “Põhjuse ja tagajärje seadus ehk karma. Lihtne karmameditatsioon karmaringi lõhkumiseks”

  1. Pingback: Karma puhastumine- kuidas ja milleks? - Inspiratsiooni Stuudio

Comments are closed.

Shopping Cart
Scroll to Top