Kristallgeood – mis ja milleks?

Kristallgeood – mis ja milleks?

GEOOD ehk nn kristallkoobas on seest õõnes, paljude koopasse sissepoole suunatud tippudega kristallide kogum. Geoodid on tekkinud miljoneid aastaid tagasi maakoore nihkumise, kerkimise ja kokkukuhjumise tagajärjel, kui magma jahtumisel jäi kivimite erinevate kihtide sisse palju õhumulle. Aegamööda hakkasid nende mullide sisemuses kasvama kristallid, kui seal olid vastava kristalli tekkimiseks vajalikud elemendid, sobiv rõhk, temperatuur ja niiskusaste.

kvartsgeood
Kvartsgeood

Geoodid säilitavad ja võimendavad enda sees olevat energiat. Tänu sellele, et nende kuju on ümar, koopataoline ning et nende sees on hulgaliselt kristallitippe, hajutavad nad võimendunud energiat, samal ajal seda pehmendades ning lastes sel aeglaselt ja rahulikult voolata.

kvartsgeood
Kvartsgeood

Geoodid on suurepärased abilised kaitseks ja ruumide harmoniseerimiseks, aitavad vaimsel kasvul, meditatsioonil, rännakul, aga ka sõltuvuste ja süütunde korral.

Geoodi omadustele lisanduvad vastava kristalli omadused, millest ta koosneb.

Geoodidega saab lihtsalt puhastada ja laadida teisi kristalle, aga nad vajavad pärast ka ise puhastamist ja laadimist, et oma tööd jätkata.

ametüstgeood
Ametüstgeood

Geoode müüakse tavaliselt igas kristallipoes, levinuimad on ametüst-, kvarts- (mäekristall) ja ahhaatgeoodid. Kuigi ka nn tsitriingeoode müüakse väga sageli, siis tasub teada, et tsitriin ei kasva kunagi geoodina, vaid sellisel juhul on tegemist kuumutatud ametüstiga.

NB! Ära aja geoodi segamini kristallikobaraga (vt allolevat fotot), mis on lihtsalt kogum kristalle aluskivimil, mitte seest õõnes koobas.

ametüstikobar
Ametüstikobar

 

Loe, kuidas teha geoodiga väikest soovide täitmise maagiat.

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top