Kristallide puhastamine ja laadimine

Kristallide puhastamine ja laadimine

Miks peab kristalle puhastama? Kuna kristallid võtavad vastu ja salvestavad nii ümbritseva keskkonna kui inimeste energiaid (mõtted, tunded, elektromagnetiline-, valgusenergia, helilained jne), siis tuleks neid korrapäraselt puhastada. Kindlasti peaks seda tegema iga kord enne nende kasutamist.

Miks peab kristalle laadima? Kuna kristallid töötavad pidevalt ja annavad ära oma energiat, siis aja jooksul nende energiatase langeb ja võiks öelda, et nad väsivad. Et neile uut jõudu anda, tuleb neid aegajalt laadida. Seda ei pea aga nii sageli tegema kui puhastamist.

Enne puhastamise ja laadimise juurde asumist ütle taotlus (soov, palve), mis aktiveerib sinu tegevuse. Selleks lausu mõttes või häälega näiteks „Palun puhaste see kristall“ või „Palun lae see kristall“.

ametüst
Ametüstikobar


Kui sageli ja kui kaua peaks kristalle puhastama ja laadima?
Oma uue kristalli peaksid ära puhastama kohe peale ostmist, edaspidi peaks see toimuma regulaarselt, lähtudes oma sisetundest (aga kindlasti enne järjekordset kasutamist). Ise puhastame oma kristalle nii enne kui pärast nende kasutamist, aga kui kristall on kogu aeg kaasas ja kasutusel, siis nii hommikul kui õhtul. Oma kristalle laeme umbes kord nädalas. Aga see kõik sõltub sisetundest. Puhastamis- ja laadimisaeg sõltub kasutatavast meetodist, aga ka siin pane tähele oma sisetunnet.

Kuidas puhastada kristalle? Kuidas kristalle laadida?

Vesi

See on ilmselt kõige lihtsam meetod, kuid peab meeles pidama, et kõik kristallid ei talu vett (seleniit, hematiit, malahhiit, hauliit, kaltsiit, angeliit, türkiis). Veega puhastamiseks hoia kristalle mõni hetk külma voolava vee all, kodus sobib selleks hästi kraanivesi.

Veel parem on aga looduslik voolav vesi, kus kristallid samal ajal nii puhastuvad kui laevad. Parim on selleks allikavesi, aga hästi sobib ka jõe-, järve või merevesi.

Kristallid võib asetada ka vihmasaju kätte, eriti tugev puhastumine ja laadimine toimub vihma käes äikese ajal.

Päike, kuu, küünlaleek

Kui asetada kristallid mõneks tunniks päikesevalgusesse, siis puhastuvad ja laevad nad samaaegselt. Kahjuks ei talu kõik kristallid päikesevalgust, see võib neid pleegitada ja muuta nende värvi. Sellised kristallid on ametüst, apatiit, akvamariin, aventuriin, berüll, tselestiit, tsitriin, fluoriit, kuntsiit, lasuriit, roosa kvarts, safiir, suitskvarts, ametriin, larimar, amasoniit, krüsopraas, lapis lazuli, turmaliin, türkiis. Ettevaatlik tuleb olla ka ka kõikide läbipaistvate kristallidega, sest sarnaselt luubiga koondavad nad päikesekiiri ja võivad tekitada tuleohtu.

Selliseid kristalle võib aga laadida kuuvalgusega (eriti hea on seda teha väekal täiskuu ajal), sest kuuvalgus on pehmem ja nõrgem.

Ka küünlaleegiga puhastamine ja laadimine sobib kõikidele kristallidele. Puhastamiseks hoia kristalli käes ja liiguta seda küünlaleegi kohal vastupäeva, laadimiseks tee seda päripäeva.

Maa

Et puhastada ja laadida kristalle Maa energiaga, tuleb nad mõneks ajaks asetada maapinnale või kaevata maa sisse (linnatingimustes sobib selleks ka lillepott). See meetod ei sobi aga nendele kristallidele, mis ei kannata vett (seleniit, hematiit, malahhiit, hauliit, kaltsiit, angeliit, türkiis), sest maapinnal ja sees on alati ka niiskust. Peale sellist puhastusviisi loputa oma kristallid kindlasti voolava veega.

Heli

Helivibratsioon on ilmselt kõige kiirem ja efektiivsem viis kristallide puhastamiseks. Selleks kasutatakse tingshasid (ehk Tiibeti kellasid), helikausse, heliharki, ksülofoni, erinevaid kellukesi jmt, mis tekitavad kõrget vibreerivat heli. Efektiivne on see meetod selle tõttu, et nii saab kiiresti ja ühekorraga ära puhastada kõik oma kristallid. Mõnede allikate põhjal sobib selline kasutusviis ka kristallide laadimiseks, kuid ise eelistame neid siiski eraldi laadida.

Sool

Soolaga puhastamiseks on parimad meresool ja Tiibeti roosa sool. Täida kauss (klaasist, keraamiline, puust vmt looduslikust materjalist) soolaga ning aseta kristallid selle peale või sisse. Peale sellist puhastusviisi loputa oma kristallid voolava veega ning viska kindlasti kasutatud sool ära. Kõik kristallid ei talu aga soolaga puhastamist, sellised on lapiz lazuli, malahhiit, hematiit, opaal, püriit, türkiis. Nende puhastamiseks soolaga võib asetada nad väiksemasse klaaskaussi, mis omakorda asetatakse soolaga täidetud suuremasse kaussi. Nii ei puutu nad soolaga kokku ning ei saa kahjustada.

Teised kristallid

On kristalle, mis puhastavad ja laevad teisi kristalle. Sellised on näiteks karneool (tahab pärast ise puhastamist ja laadimist) ja küaniit (on isepuhastuv), mis teisi kristalle puhastavad. Samuti puhastavad, aga samal ajal ka laevad teisi kristalle erinevad kristallikobarad ja geoodid (mäekristall, ametüst jne). Aseta puhastatavad ja laetavad kristallid lihtsalt nende peale ja ümber ja hoia seal mõnda aega.

Viiruk

Suitsuga puhastamine sobib kõigile kristallidele. Selleks kasutatakse viirukeid või erinevate taimede suitsu (kadakas, salvei, puju jne). Suitsuga puhastamiseks tuleb see suunata kristallidele, hoida neid veidi aega suitsu sees või lasta läbi suitsu.

Mandalad, püramiidid, energeetilised laadimisalused

Kristallide laadimiseks sobivad hästi püramiidid, mandalad ja energeetilised laadimisalused. Aseta kristallid lihtsalt mandalale, laadimisalusele või püramiidi alla ning hoia seal mõnda aega.

Nagu näed, on kristallide puhastamis- ja laadimisviise palju ning siin ei ole neist kaugeltki täielik loetelu, ära on toodud vaid kõige lihtsamad ja kättesaadavamad meetodid. Millise neist iganes ka välja valid, ära unusta, et kõige tähtsam on taotlus!

geood
Geood
Shopping Cart
Scroll to Top