Tiibeti helikausid ja nende kasutamine

Kõik meie elus, meie ümber on võnked, vibratsioon. Käsitsi valmistatud helikausil mängides tekib põhitoon ja palju ülemhelisid, mis on omavahel harmoonilistes intervallides. Kõik on omavahel kooskõlas.

Kui mängid helikaussi, annab see oma harmoonilise vibratsiooni edasi ruumile, kus see heliseb ja inimesele, kelle auras seda mängitakse. Kui suureneb harmoonia, siis paraneb ka tervis, tõuseb energiatase ja suureneb elujõud.

tiibeti kauss

Parimad helikausid valmistatakse käsitisi Nepaalis ja Põhja-Indias. Mustritega kausid sobivad meditatsiooniks, küll aga mitte massaažiks, sest nende heli ei ole nii rikkalik. Massaažiks sobivad üksnes ilma mustrita või väikese, pealekraabitud mustriga kausid.

Materjal, mida helikausside valmistamiseks kasutatakse, on kellapronks – sama materjal, millest tehakse ka kirikukellad. Kuigi kausside puhul on kõla väljendusrikkamaks muutmiseks lisatud juurde muid komponente.

Kuidas valida endale helikaussi?

Kui ostad kausi, siis kindlasti kuula teda enne, kas tema heli sobib sulle. Kõik kausid on erineva heli ja iseloomuga, sest nad on valmis tehtud käsitsi, heli sõltub nende kujust ja metalli paksusest. Seepärast ei soovitata ka interneti teel helikausse osta. Kaussi valides kuula oma südant – mõne kausi helist tekib soe tunne. Millise kausi heli meeldib kõige rohkem, see tulekski endale soetada.

Kuidas valida mitut helikaussi?

Kui soovid rohkem kausse osta, siis teist kaussi tuleks valida koos esimesega, et nende helid kõlaksid kokku, oleksid harmoonilises intervallis ja kaunis kooskõlas. Ka kolmas kauss peaks kahe esimesega kokku kõlama.

Loe veel:
Kuidas teha Tiibeti kaussidega helimassaaži
Kuidas helikausse kodus kasutada?
Heliteraapia – mis see on?

tiibeti kauss

One thought on “Tiibeti helikausid ja nende kasutamine

  1. Pingback-viide: cialis 2 5mg

Comments are closed.