Helimassaaž Tiibeti kaussidega
Helikaussidest ja nende valimisest oli juttu meie eelmises postituses. Täna räägime sellest, kuidas helikausse kasutada helimassaaži tegemiseks. Edaspidi võtame teemaks ka helikausside kasutamise igapäevaelus.
Mis on helimassaaž ?
Kuidas toimub helimassaaž? Kehale asetatakse tiibeti helikausid, nende põhi vibreerib ning sellest tekivad kehalised aistingud. Inimene tunneb, et viibib kohal, selles hetkes. See puhastab teadvust ja peatab mõtete virrvarri. Helid annavad harmoonilise vibratsiooni edasi ruumile ja inimesele, kelle auras mängitakse. Kui suureneb harmoonia, siis paraneb ka tervis, tõuseb energiatase ja suureneb elujõud.
Kuidas helimassaaži tehakse?
Kui helimassaaži tehakse rühmas, siis asetatakse kausid inimeste jalgadele ja seljale. Kui tegemist on individuaalseansiga, siis paneb terapeut kausid keha ümber ja kehale nii, et need kõlaksid kõige paremini. Individuaalseansi kestus on kolmveerand tundi kuni tund, rühmateraapia 15 minutit.
Helimassaaži tegemiseks peab nui olema pehmema otsaga, nii tekivad paremad võnked. Nahaga kaetud nui annab tugevama heli. Nuia saab heli tekitamiseks ka keerutada ümber kausi. Pehme otsaga nuiaga saab ainult lüüa, heli tuleb vaiksem, kuid vibratsioon on kehal või selle kohal tugevam.
Helikausi võib asetada konkreetsele organile. Kui kauss ei taha paigal püsida, võib seda teise käega kinni hoida. Tunneta, kuidas elund helile reageerib. Kui kauss asub haigel organil, tuleb löömisega olla ettevaatlik.
Esimeseks helimassaažiks piisab paarist-kolmest löögist, eriti kui tegemist on haige kohaga. Tuleb tunnetada, kas tekkiv emotsioon on hea või halb. Kui hea, siis võib järgmisel päeval jätkata ja teha helimassaaži juba natuke pikemalt.
Kehast eemal, auraväljas, võib aga mängida nii kaua kui soovi on, helivõnked läbivad sel juhul keha pehmemalt.
Loe veel:
Tiibeti helikausid ja nende kasutamine
Kuidas helikausse kodus kasutada?
Heliteraapia – mis see on?
Pingback: clindamicina en crema