Kuufaasid ja tervis

Kuufaasid ja tervis

Inimeste enesetunne on sageli kõikuv – on aegu, kui tunneme end kohe ärgates energiat täis ja reipana, kuid teinekord oleme juba hommikust peale väsinud ja tülpinud. Miks see nii on? Kindlasti sõltub see iga inimese individuaalsetest biorütmidest, kuid sageli mõjutab meid ka Kuu.

täiskuu

Kuuloomise aeg ja kasvav kuu 

Kuuloomise ajal on energiavarud väiksemad. Päev enne ja pärast kuuloomist tasub vältida pingutusi ja hoiduda närvitsemisest. Sel ajal sobib teha organismi puhastavat paastu.
Järgneval kahel nädalal Kuu kasvab ja ka energiat tuleb juurde. Sel perioodil tasub alustada midagi uut, näiteks tervise tugevdamist, treeninguid ja toidusedeli muutmist. Sel ajal väsitab kehaline koormus vähem ja ka indu on rohkem, mis annab lootust, et tervislike eluviiside juurde jäädakse ka pidama. Keha omastab toitained kiiresti ja tõhusalt, et vältida kehakaalu tõusu, tuleks lauast tõusta enne kui tekib täiskõhu tunne.

Täiskuu

Täiskuu ajal võimenduvad kõik tunded ja emotsioonid, psüühika muutub ülitundlikuks. Täiskuu mõjutab rohkem naisi. Sel ajal tuleks hoiduda suhete klaarimisest ja alkoholiga liialdamisest, sest kontroll kipub kergesti kaduma.

Et täiskuu ajaks on inimeste organismi kogunenud rohkem energiat ja energiavarud taastunud, siis võimenduvad seal mõlemad, nii hea kui halb. Viimase tõttu võivad terviseprobleemid endast teravamalt märku anda ja ka valuaistingud tunduvad piinavamad.

Teisalt ergutab täiskuu ka head energiat, see tähendab, et lihtsam on käsile võtta neid töid ja tegemisi, mis siiani on edasi lükatud. Aga siiski ei tasu neid teha üleliia tormakalt, sest organism ei talu liiga suuri koormusi. Väsimusega kaasneb meeleolu langus ning tujud võivad kiirelt muutuda. Täiskuu ajal tuleks juua palju vett ja eelistada taimset toitu.

Kahanev kuu

Kui Kuu hakkab kahanema, siis on õige aeg hakata võitlema krooniliste haigustega, sest nüüd näitavad need taandumismärke. Hea on alustada vabanemist ka sellistest asjadest, mis ärritavad või ei meeldi. See on hea aeg alustada kaalulangetamisega ning hambaarsti külastamisega. Kahaneva Kuu ajal ei omasta keha toitaineid väga tõhusalt, seega võib endale lubada ka kaloririkkamat toitu.

Kas Kuu mõjutab haiguse kestust?

Kuu teeb tiiru ümber Maa 27 ööpäeva ja 8 tunniga. Arvatakse, et ükski äge haigus ei kesta sellest kauem. Seejärel on 2 võimalust – inimene kas saab terveks või haigus muutub krooniliseks.

täiskuu

Loe ka:
Kuufaasid ja nende mõjud inimestele
Kuukivi on uute alguste kivi

 

 

1 thought on “Kuufaasid ja tervis”

  1. Pingback: Hakk ja tüdruk: Nos contra mundum. Elspeth Barker „Oo, Kaledoonia“ | Lugemissoovituse blog

Comments are closed.

Shopping Cart
Scroll to Top