Suitskvarts ja temast veelgi tumedam morion

Suitskvarts ja temast veelgi tumedam morion

Suitskvarts on kvartsi üks liikidest, mille värvus võib varieeruda helepruunist kuni mustja või tumepruuni varjundini. Oma nimegi on ta saanud tänu oma suitsjale välimusele. Teda võib leida kõikjalt maailmas ja ta on Šotimaa rahvuskivi.

suitskvarts
Suitskvartsi kobar

Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis on hea ankurdaja ja aitab jalad kindlalt maas hoida. Kivi on kvartsidele omaselt kõrge vibratsiooniga.

Suitskvarts leevendab hirmu ja vähendab depressiooni, toob hinge ja südamesse rahu ja harmoonia. Lahustab negatiivsed emotsioonid ning edendab positiivset mõtlemist ja ellusuhtumist. On abiks keskendumisel, aitab vahet teha olulisel ja mitteolulisel. Puhastab meelt, lahendab vastuolud, vähendab suhtlemisraskusi, annab taipamisi. Aitab teoks teha oma mõtteid ja annab selleks püsivust. Kaitseb ka erinevate kiirgusallikate eest.

suitskvarts
Trummelpoleeritud suitskvarts

Suitskvarts on hinnatud kivi kristalliterapeutide seas, sest on abiks erinevate alakehaprobleemide korral (puusad, alakõht, jalad), aga leevendab ka peavalu ja on kasulik südamele. Tugevdab selga ja närve, vähendab unetust ja hüperaktiivsust. Ta on hea maa- ja juurtšakra kivi.

Stressi hajutamiseks võta mõlemasse kätte suitskvarts ja hoia neid seal mõni minut, istudes vaikselt.

Valu korral pane kivi valutavale kohale.

Väga tumeda suitskvartsi ehk musta värvi kvartsi puhul on tegemist morioniga. Ka tema on võimas maa- ja juurtšakra kristall. Morioni peetakse nõiakiviks ning tema kohta liigub legend, et ta valib ise, millise inimesega ta koostööd teha tahab. Kui see on kord juba välja valitud, siis on ta oma inimesele nii truu, et võib teda kaitstes teistele liiga teha.  

morion
Morioni ehk musta kvartsi kobar
Shopping Cart
Scroll to Top