Kust tuleb sõna Avatar?

Sõna Avatar on laiemalt tuntud tänu virtuaalmaailmale ja tähendab see tunnuspilti. Tunnuspildina on avatar kasutusel erinevates virtuaalkeskkondades (blogid, sotsiaalmeedia, foorumid, online mängud jne). Tunnuspilt eristab kasutajat teistest keskkonna kasutajatest ning kuvatakse tavaliselt nime kõrval sõnumites, postitustes ning kommentaarides, mille ta avaldab.

Niisiis on see sõna meile tuttav ja laialt tuntud, kasutame avatari ka ise igapäevaselt erinevates keskkondades. Rääkimata veel kultusfilmist, mis on paljude lemmik. Aga kust see sõna tegelikult tuleb ja kas sellel on ka hoopis sügavam tähendus?

avatar

Sõna Avatar (ka avataar, avataara) on pärit hinduismist ning tähendab jumalikku või jumala inkarnatsiooni inimese kujul. Sanskritikeelne avatarati tähendab: see, kes on allalaskunud. Buddha, Jeesus, Muhamed – neid kõiki nähakse avataridena. Hindud palvetavad avataride poole nii nagu kristlased palvetavad Jeesuse ja pühakute poole.

Avatar on valgustatud hing, kes sünnib (reinkarneerub) perioodiliselt uuesti, et suurendada inimkonna teadlikkust. Juba ainuüksi avatari lähedal viibimine avaldab väidetavalt inimestele sügavat mõju. Kaks kaasaja kõige tuntumat avatari on ehk Sai Baba ja Ema Meera.

Sai Baba on asutanud palju tasuta koole, ülikoole ja haiglaid. Teda peetakse armastuse avatariks. Tema selgitus avatari kohta on: „Mina olen jumal, sina oled jumal. Ainus vahe on selles, et mina tean seda ja sina mitte.“

Usutakse, et Ema Meera on nagu Neitsi Maarjagi Jumaliku Ema inkarnatsioon. Ta ise ütleb, et tema missioon on anda muutusteks vajalikku rõõmu ja jõudu ning aktiveerida jumalik valgus, mis on kõikjal meie ümber, kuid mida pole kunagi kasutatud. Seda valgust võivad vastu võtta kõik, kes on avatud, ükskõik kas nad on või ei ole temaga otseselt kohtunud. Ema Meera ütlus on, et jumaliku inimese või avatari eesmärk on aidata inimest olla jumalikkuses.

Loe ka:
Afirmatsioonid – mis need on?
Kristallilapsed ja indigolapsed
Mida me teame Atlantisest?

avatar