Meditatsioon on elamise kunst
Mediteerimisest räägitakse palju, seda praktiseeritakse palju ning see muudab elukvaliteedi paremaks. See on aegade jooksul järeleproovitud kunst, mis aitab rahustada südant, muudab mõistuse selgeks ja avab uksed kõrgema mõistmise juurde.
Mediteerides võime kuulma õppida erinevaid hääli enda sees ja täielikult tundma õppida kõiki oma tundeid ja tundevarjundeid – nii meeldivaid, neutraalseid kui ebameeldivaid. Võime õppida, et valu pole vaja karta ja seda, et me ei pea kinni hoidma meeldivast. Meid on õpetatud uskuma, et selliselt peaksimegi elama, kuid mediteerides tuleb selgus, et kartmine ja kinnihoidmine ei too meile rahu ega tee meid õnnelikuks.
Tõde on see, et asjad muutuvad, tahame me seda või mitte. Asjad muutuvad ka siis, kui ootame, et need jääksid samaks või proovime eemale tõugata ebameeldivaid kogemusi. Kuid nii toimides loome ainult rohkem kannatusi.
Mediteerides avaneb meile loomulik ja hinnanguvaba teadlikkus oma kehast ja tunnetest. Selle avatud teadlikkusega saame järkjärgult kogeda ka kõike, mis toimub meie mõistuses. Samuti õpime nägema ja usaldama muutuvuse seadust, hakkame nägema maailma selliselt nagu see tegelikult on ja suhestume kõigega targalt ja mõistvalt.
Erinevaid meditatsiooni liike ja -vorme on palju, kuid kõik nad on head, sest aitavad meil teadlikud olla oma meeltest, kehast, südamest ja mõistusest. Tähtis ei ole see, millist meditatsiooniliiki praktiseerida, vaid oluline on tegelda sellega regulaarselt. Järjepidevalt mediteerides muutume kannatlikumaks, mõistvamaks ning hakkame avanema kõigele, mis on siin ja praegu. See toetab meie sisemise potentsiaali avanemist ja lubab sel esile tõusta.
Mediteerimine muudab elu paremaks ja just see ongi tähtis.
Vaata ka:
Kristallimeditatsioon
Inglise rahvaravitsejate 10 soovitust harmooniliseks eluks