Akvamariin nagu meresinine harmoonia

Akvamariin nagu meresinine harmoonia

Akvamariin on üks armastatumaid, hinnatumaid ja kallemaid kristalle, tema värvus varieerub helesinisest kuni rohekassiniseni. Ta võib olla läbipaistmatu, läbikumav või päris selge ja läbipaistev. Aga mida läbipaistvam, seda kvaliteetsema ja hinnalisema kiviga tegemist on. Kuna ta on berülli erim, siis kuulub ta vääriskivide hulka ning seda väljendab ka tema hind.
Sinist värvi akvamariin on väärtuslikum kui roheline.

Akvamariini toorkivi
Akvamariini toorkivi

Akvamariini tavaliselt sünteetiliselt ei võltsita, sest ta on üsna levinud kristall, tema laboris kasvatamine on kallis ja ei ole majanduslikult tulus. Küll aga kuumutatakse teda sageli kõrgel temperatuuril, et saada kätte ilus sinine värvus. Ka võidakse akvamariini pähe müüa nii sinist klaasi (mass aqua), sinist topaasi kui ka sünteetilist spinelli.

Akvamariini leidub mitmel pool maailmas, näiteks Indias, Brasiilias, Afganistanis, Mosambiigis, Sri Lankal, Pakistanis jne.

Akvamariin kaitseb reisijaid, rändureid ja meresõitjaid. Akvamariini nimi on tulnudki merevee rohekassinise värvuse järgi, ladina keeles tähendab aqua mare just merevett.

Erinevatel temperatuuridel kuumutatud akvamariin
Erinevatel temperatuuridel kuumutatud akvamariin

Akvamariin toob ellu muretust ja kergust, aga ka püsivust ja distsipliini, soodustab vaimset avatust ja ettenägelikkust. Akvamariin on julguse kivi, ta võtab maha hirme ja toob julgust ning enesekindlust. Aga ta toob ka rahu, rahulikku olemist ja harmooniat, aitab jagu saada stressist.

Lahendab muresid ja on abiks keskendumisel, muudab mõtted selgemaks. Aitab näha tulevikku, teravdab intuitsiooni ja selgeltnägemist, loob ühenduse kõrgema minaga.

NB! Ära hoia akvamariini kaua päikese käes – tema värvus pleegib heledamaks.

Akvamariin paneb asjad liikuma, aitab elus läbi viia muutusi ja uuendusi, on abiks õnnelike suhete loomisel. On abiks õppimisel ja suhtlemisel, toetab intellekti ja ajutööd. Aitab lõpetamata asju lõpule viia.

Akvamariin on hinnatud ja otsitud kivi kristalliterapeutide seas, sest ravib kõiki probleeme, mis on kehas diafragmast ülevalpool kuni pealaeni. Öeldakse ka, et akvamariin kaitseb merehaiguse eest või leevendab seda.

Akvamariin ehtekivina
Akvamariin ehtekivina
Shopping Cart
Scroll to Top